indiana´s heartbeat

ÚVOD
uvod
O NÁS
o nas
NOVINKY
novinky
NAŠI PSI
nasi psi
ŠTĚŇATA
stenatka
KONTAKT
kontakt
VZPOMÍNÁME
vzpominame
englishversion

O NÁS

Naše psí historie se píše od roku 2000, kdy k nám přišla fenka křížence Sindy. Učili jsme se za pochodu a bylo to krásných a pestrých deset let, i když leckdy úsměvných a napínavých.
Po přestěhování z města na venkov jsme otevřeli pomyslná vrátka do světa velkých a chlupatých medvídků, do světa Bernských salašníků. Kdo jednou tento tříbarevný práh překročil, ví, že krok to bývá často osudný. Nejinak je tomu u nás. A tak tu s námi postupně byli Amadeus, Gassík, Alex a ač nám ne vždy přálo zdravíčko a ne vždy jsme měli spravedlivě vyměřený společný čas, i na nás nejspíš platí známé rčení - jednou berňák, navždy berňák.
Abychom se nenudili, k velkým máme malého, jak jinak než tricolorního, kavalírka, dnes už téměř veterána Patríska...   

s Alexem

Jak čas plynul, plynuly i naše sny a zrodil se ten největší. Chovatelský. Čekali jsme dlouho, vybírali pečlivě. Psal se rok 2015 a k nám se stěhovala malá Indiánka.  Celým jménem Indiana Bermondo Bohemia, pro nás Emička. Je vším, co jsme si mohli přát, možná i o kousek víc. Princezně dělá čest navenek, ale když se nikdo nedívá, je to pravá Indiánka.
Dřív, než jsme se nadáli, dorostla do krásy a především do zdraví a my díky ní mohli udělat další krůček, tentokrát už ten opravdický - do světa chovatelství. V březnu roku 2017 nám byla schválena mezinárodní chovatelská stanice s registračním číslem 180/17 a pod názvem, jak jinak, než symbolickým, INDIANA´S HEARTBEAT. Její indiánská hvězdička v našich srdcích tak bude svítit už napořád.

Co říci závěrem? Naši psi jsou pro nás právoplatnými členy rodiny. Věnujeme jim lásku a péči dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí a se stejným přístupem budeme odchovávat, pokud příroda dá, štěňátka. Ať už v současnosti nebo budoucnosti. Zkrátka, když je něco srdeční záležitost, je to srdeční záležitost. Jinak to neumíme.

home

idniana´s heartbeat copyright